Глава МЗС Ізраїля приїхав до Києва вперше з початку повномасштабної війни

Елі Коен

Міністр закордонних справ Ізраїля Елі Коен вперше з початку повномасштабної війни приїхав до Києва. Тут він зустрівся зі своїм українським колегою Дмитром Кулебою. У цей час у місті лунала сирена.

Про це повідомляє ізраїльське видання The Jerusalem Post. Як зазначається, під час переговорів двох міністрів у столиці завила сирена. Однак зустріч не було перервано, незважаючи на загрозу з повітря.

Після приїзду в Україну очільник МЗС Ізраїля вирушив до Бучі. Він відвідав місце масового поховання жертв, які там загинули.

“Неможливо залишатися байдужим перед суворими видовищами і жахливими історіями, які я тут почув і випробував… Ізраїль засуджує будь-яке навмисне заподіяння шкоди невинним”, – сказав Елі Коен.

Крім того, міністр Ізраїля приїхав із візитом у Бабин Яр. Він вшанував пам’ять євреїв, убитих під час Голокосту.

“Голокост – це чорна пляма в історії людства, і ми повинні пам’ятати, що систематичне вбивство євреїв, де б вони не були, ніколи не повернеться. Я можу гарантувати, що ми зробимо все, щоб захистити наш народ і забезпечити його безпеку від тих, хто сіє проти нього зло”, – заявив Коен.

Як повідомляли “Ми-Україна” раніше, новообраний глава ізраїльського зовнішньополітичного відомства Елі Коен запланував відвідати Україну. Відповідне рішення він прийняв у відповідь на запрошення свого колеги Дмитра Кулеби. Очільник МЗС Ізраїля може стати найбільш високопоставленим чиновником країни, який відвідає Київ від 24 лютого 2022 року.

Посол Ізраїля в Україні Михайло Бродський також заявив, що Ізраїль може більше допомагати Україні у війні. Втім існують “червоні лінії” щодо постачання зброї. 

Головне