Українці заборгували за електрику 8 млрд грн за минулий рік, у 2022 році - удвічі менше, - "Укргідроенерго"

Українці заборгували за електрику 8 млрд грн за минулий рік, у 2022 році - удвічі менше, -

Українці за підсумками 2023 року заборгували за спожиту електроенергію вісім мільярдів гривень, за рік до цього борг був удвічі меншим. Про це в ефірі "Ми-Україна" розповів виконавчий директор "Укргідроенерго" Ігор Сирота.

"Якщо на кінець 2022 року заборгованість виходила 4 млрд грн, то в кінці 2023 році - 8 млрд грн. Збільшилась плата за ПСО, тобто ми несемо навантаження - ми повинні покрити різницю у тарифах для населення, яке не може сплачувати встановлений тариф. Тільки за січень-лютий цього року ми вже сплатили 4 млрд, покриваючи це ПСО. На жаль, більші нерозрахунки є у юридичних осіб, а не у населення. Населення як раз сплачує 95-93%, а саме юридичні особи не сплачують, тому було прийнято минулого року рішення щодо відключення боржників, окрім тих, хто на фронті", - розповів він. 

Сирота пояснив, що несплата та спожиту електрику призведе до того, що в "Укренерго" не буде змоги покривати ПСО і проводити ремонтні роботи. Він наголосив на тому, що за минулий місяць на балансуючому ринку знову виникла заборгованість у понад 400 млн грн.

Нагадаємо, наприкінці 2023 року Кабмін скасував мораторій на відключення від комунальних послуг та нарахування пені за борги. Міністр енергетики України Герман Галущенко пояснив, чому влада пішла на такий крок. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, у Міненерго заявили, що тарифи на електроенергію в Україні упродовж поточного опалювального сезону зростати точно не будуть. Жодних планів щодо їх підвищення і після квітня у відомства нема.

Головне