Україні вистачить власних потужностей, щоб уникнути дефіциту е\е взимку, - Бутенко

Україні вистачить власних потужностей, щоб уникнути дефіциту е\е взимку, - Бутенко

Українська енергосистема до поточного зимового періоду увійшла підготовленою попри масовані удари по енергетичній інфраструктурі протягом всього минулого опалювального сезону. На цьому в ефірі "Ми-Україна" наголосив Віталій Бутенко, генеральний директор "Енергетичної компанії України". 

"Сьогодні ми бачимо, що в України достатньо власних потужностей, щоб уникнути системного дефіциту взимку. Звичайно, це не враховує можливі сценарії, якщо атаки агресора збільшаться і вони можуть спричинити додаткові пошкодження. Тут тяжко передбачати, але принаймні на сьогодні ми обережно оптимістичні, що країна буде з електроенергією", - сказав він.

Бутенко наголосив, що за будь-якого сценарію тариф на е\е для побутових споживачів залишиться незмінним, принаймні до кінця зимового періоду точно. Натомість це може торкнутися промислових споживачів та великих виробників. 

"Це пов'язано з нестабільною роботою енергосистеми або через погодні, або через агресорські наслідки. Спрогнозувати, скільки електроенергії ти виробиш або споживатимеш тяжко, і це призводить до небалансів. Небаланс це досить неприємна з економічної точки зору річ, оскільки вона збільшує витрати на електроенергію як для виробників, так і для споживачів", - пояснив він.

Як відомо, торік у листопаді ЕКУ заснувала Державну балансуючу групу.  Участь у ній дає змогу учасникам ринку зменшити відхилення від плану, а отже і зекономити кошти. За оцінками, завдяки цій групі держкомпаніям вдалося заощадити на електроенергії понад пів мільярда гривень. Усі збережені фінанси компанії можуть скеровувати на відновлювані роботи або покращення сервісу. За рік до Державної балансуючої групи приєднались найбільші компанії країни, серед яки і "Енергоатом". 

Як писав "Ми-Україна" раніше, напередодні окупанти укотре вдарили по енергетичній інфраструктурі Україні. За даними ДТЕК, йдеться про одну з теплоелектростанцій підприємства, що розташовується у прифронтовій зоні. 

Головне