Лікують майже у всіх країнах ЄС: Ляшко розповів про евакуацію поранених українських бійців за кордон

Лікують майже у всіх країнах ЄС: Ляшко розповів про евакуацію поранених українських бійців за кордон

Поранених українських бійців нині лікують майже у всіх країнах Європи. Про це розповів міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко в інтерв'ю "Ми-Україна".

За словами очільника українського МОЗу, захисників спочатку перевозять до Польщі, а звідти вже розвозять спеціально переобладнаним літаком у різні країни.

"Ми з польським колегою, міністром охорони здоров'я, тобі був ще Адам Недзельський, провели чергову зустріч і запропонували створити хаб на території Польщі. Ми створили на території України, у Львові, вони - у Жешуві хаб, і ми акумулювали всіх тих, кого на евак, у Львів, набираємо відповідну кількість для того, щоб можна було завантажити літак, перевозимо їх до Жешува. У Жешуві хаб створений реанімаційний в самому аеропорту, один із складів був переоблаштований і вони там перебувають до того моменту, поки літак проведе всі процедури. Вантажимо в літаки і розвозимо по лікарнях. Спочатку возили літаком Збройних сил Німеччини. Після цього норвежці переоблаштували цивільний літак для перевезення навіть реанімаційних хворих, де на кожному рейсі перебуває команда норвезький лікарів", - розповів Ляшко.

Також він додав, що такі евакуаційні рейси відбуваються двічі на тиждень.

Як повідомляли "Ми-Україна", раніше міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко запевнив, усі лікарні повністю готові до роботи під час блекаутів взимку.

Головне