Таємниця зникнення путінських генералів: куди зникають топові офіцери армії рф

Таємниця зникнення путінських генералів: куди зникають топові офіцери армії рф

Після вторгнення рф в Україну російський диктатор Володимир Путін змінив 12 воєначальників. Що цікаво, генерали, яких голова Кремля вирішив зняти потім або безслідно зникають, або взагалі дивним чином помирають. Про найгучніші втрати серед російських воєначальників розповідає наш Владислав Паливода. 

Одним з найгучніших випадків є усунення генерала Сергія Суровікіна, на якого Кремль покладав великі сподівання. У січні 2023 року "генерала Армагедона", як його називають позаочі, зняли з посади командувача окупаційними військами і зробили заступником, пояснивши це підвищенням рівня керівництва. Той майже не виступав із заявами поки не стався так званий "мятеж" ватажка "вагнерівців" Євгена Пригожина. А після заколота Пригожина влітку Суровікін різко зник з інформаційного простору. Лише декілька фото з Алжиру та Москви. Та за словами військового експерта Івана Ступака генерал тепер "збитий", не має впливу і взагалі повинен мовчати. 

"Суровікін тривалий час знаходився під слідством. Поки Пригожин був на свободі, літав в Сирію, Лівію, з Москви в Петербург Суровікін був на умовній "самоізоляції" в Лефортово або десь під домашнім арештом. Я думаю, коли він повністю здав все, що знав про Пригожина, про цей недопутч, він розказав, хто був до нього причетний, наскільки він сам був причетний, про що він був обізнаний, його відпустили, а Пригожина публічно стратили. Зараз в інтересах Суровікіна мовчати - якщо "відкриє варєшку" , його моментально "з'їдять", - розповідає Ступак. 

Сама смерть ватажка ПВК "Вагнер" була не менш резонансною. Після гучних обвинувачень та скандалів з його боку на адресу російського Міноборони, Кремля та походу на Москву літак з Пригожиним просто вибухнув у повітрі. Не допомогли йому навіть гарантії безпеки ще одного диктатора Олександра Лукашенка - такого собі посередника між ватажком "вагнерівців" та Путіним. Останній заявив, що Пригожин взагалі сам підірвався на гранатах. 

Пригожин став першим російським воєначальником, якого не просто усунули, а ліквідували і це справа рук саме російських спецслужб.

"Путін злопам'ятний. А до військових він ще більше злопам'ятний, адже це ті люди, на яких він спирається. Дужа давно було інтерв'ю Путіна, де його спитали, чи вміє він пробачати. Він тоді сказав, що може, але не зраду. Це мається на увазі особисті стосунки, особиста зрада", - говорить керівник безпекових програм центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Павло Лакійчук. 

Від початку повномасштабної війни Путін змінив 12 воєначальників, які керували війною в Україні. Головна причина - провали російської армії на фронті.

"Виявилося, що по окремих напрямках є великі проблеми і Путін почав їх просто замінювати. Десь там ротація , когось в тил, когось на передову, потім навпаки повернути того, кого першого викинули. Таким чином він намагався знайти ту виграшну комбінацію, яка приведе його до перемоги. Коли така заміна відбувається дуже регулярно, люди "внизу" відчувають, що якийсь хаос йде і це не надихає на якісь активні дії", - пояснює військовий аналітик, колишній співробітник СБУ Іван Ступак.

Експерт впевнений, що сам Путін боїться, що хтось з генералів може організувати черговий заколот проти нього. Саме тому російський диктатор і не ризикує змінювати своє найближче оточення, зокрема міністра оборони.

Окрім того, що кремлівська влада сама відсторонює або ліквідує своїх воєначальників деяких злочинців ще і вправно ліквідують наші військові. Так, в середині літа ми знищили командира 123-ї бригади генерал-майора Дениса Іванова, 11 липня - у т.о. Бердянську вбили генерал-лейтенанта Олега Цокова, а 12 червня внаслідок ракетного удару по командному пункту російської армії на Запоріжжі ліквідували генерал-майора Сергія Горячова

"Це потрібно з психологічної точки зору для деморалізації російського суспільства і війська. Коли гинуть воєначальники - це сигнал, що "СВО", йде не по плану, це сигнал для суспільства рф і для армії", - пояснив Павло Лакійчук.

Тож військові експерти впевнені, що ліквідованих воєначальників ставатиме все більше. Путін навряд чи зупиниться у пошуках винних провалу на фронті.

Як писав "Ми-Україна" раніше, російського генерала Еседуллу Абачева, який віддавав накази про знищення міст на Луганщині, судитимуть в Україні

Головне