Україна отримає змогу імпортувати неросійський газ з LNG-терміналів Греції та Туреччини

Україна отримає змогу імпортувати неросійський газ з LNG-терміналів Греції та Туреччини

Молдова анонсувала відкриття вільного доступу до віртуального реверсу (backhaul) з українською ГТС для всіх зацікавлених компаній. Рішення про необхідність внесення відповідних змін до чинного законодавства країни схвалив уряд Молдови, інформує Оператор ГТСУ. 

Завдяки цьому замовники послуг з України отримають змогу транспортувати газ неросійського походження з з LNG-терміналів у Греції та Туреччині або ресурсу азербайджанського видобутку.

Українські партнери, своєю чергу, зможуть зберігати газ, який прибув до вищевказаних терміналів, в українських ПСГ (підземних сховищах газу). 

“Це важливе рішення і для безпеки постачання та розвитку ринку газу України, і для планування довгострокового бізнесу всього регіону з використанням інфраструктури Молдови. Воно без сумніву сприятиме безпеці постачання газу в країни Центрально-Східної Європи. Можливість відкрилася, а чи скористаються нею – залежить від трейдерів та наявного ресурсу за маршрутом», – прокоментувала директорка з питань взаємодії з держорганами та міжнародними організаціями ОГТСУ Ольга Бєлькова.

Головне