У Мінфіні спростували інформацію про те, що з волонтерів братимуть податок у 19,5%

У Мінфіні спростували інформацію про те, що з волонтерів братимуть податок у 19,5%

Міністр фінансів України Сергій Марченко спростував інформацію про те, що волонтери сплачуватимуть податок у 19,5%. 

На своїй сторінці у Facebook очільник Мінфіну наголосив, що волонтери, які офіційно допомагають ЗСУ, не сплачують жодних податків.

"Хочу запевнити, що жодних податків з тих товарів, які передаються ЗСУ, сплачувати не потрібно. Це діюча норма Податкового кодексу. Тут не може бути жодних інших тлумачень. Наголошую, ті волонтери, хто офіційно ведуть свою діяльність для допомоги армії - не сплачують ЖОДНИХ податків", - зазначив Марченко.

Він також додав, що уряд на засіданні 2 червня розгляне питання про включення дронів у постанову №112 "Про затвердження переліку засобів, товарів (робіт, послуг), сума (вартість) благодійної допомоги для закупівлі або у вигляді яких не включається до оподатковуваного доходу платників податку на доходи фізичних осіб".

Також Кабмін повинен призначити уповноваженого представника, який забезпечуватиме постійну комунікацію та вирішення проблемних питань з волонтерами.

За словами Марченка, він напередодні зустрівся з волонтерами та обговорив всі проблеми та шляхи їх вирішення.

"І ключове, я поважаю ту роботу, яку роблять волонтери і від себе максимально сприяю тому, аби у них не виникало проблем з допомогою. Спільними зусиллями військових, волонтерів та держави ми наближуємо нашу перемогу!" - наголосив міністр фінансів.

Нагадаємо, раніше у ЗМІ з'явилася інформація, що українські волонтери повинні сплачувати податки з коштів, зібраних на потреби українських військових, якщо вони витрачаються на придбання товарів, які не внесені до спеціального переліку товарів (робіт, послуг).

Як повідомляли "Ми-Україна", податок на нерухомість українці цьогоріч сплачуватимуть з урахуванням воєнного стану

Головне