Рожкова: Міжнародні резерви України перевищили $32 млрд 

Рожкова: Міжнародні резерви України перевищили $32 млрд 

Міжнародні резерви України вже перевищили 32 млрд доларів. Про це повідомила перша заступниця голови Національного банку України Катерина Рожкова в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" на каналі "Ми-Україна".

"В цьому році ми вже отримали 13,6 млрд доларів з урахуванням останнього траншу, який надійшов від Міжнародного валютного фонду. І наші резерви вже перевищили 32 млрд доларів. Це дуже потужна цифра, яка і бізнесу, і населенню показує, що ми маємо достатньо валюти для того, щоб  забезпечити економіку країни в цей складний для нас період", - зазначила Рожкова.

Також вона розповіла, що відбувається на валютному ринку України.

"Курс в нас лишається фіксованим. Національний банк лишається основним постачальником валюти на ринок. Це пов'язано з тими негативними наслідками війни, які відбуваються в економіці. Зменшення обсягу продажів в першому кварталі - це дійсно результат сезонного чинника. Це пов'язано з тим, що розпочинаються весняно-польові роботи і підприємства аграрного сектору, вони продають валюту, оскільки їм потрібно здійснювати підготовчі роботи і посівну. Окрім того і низка інших факторів вплинули. Зокрема, це наші рішення, спрямовані на те, щоб банки підвищували ставки за депозитами в гривні. І таким чином створювали для людей альтернативні напрямки, як вберегти заощадження від інфляції. Це і наші заходи з так званої стерилізації гривневої маси, підвищення обов'язкових резервів для банків. Тобто це комплекс заходів, які здійснював і здійснює Національний банк для того, щоб ситуація на ринку була стабільною. Ну і звичайно це результат тієї безпроцентної фінансової допомоги, яку ми отримуємо від наших партнерів", - розповіла Катерина Рожкова. 

Як повідомляли "Ми-Україна", Виконавча рада Міжнародного валютного фонду погодила чотирирічний пакет фінансування для України на 15,6 мільярдів доларів

Головне