Мінфін США попередив про можливий безпрецедентний дефолт з 1 червня

Мінфін США попередив про можливий безпрецедентний дефолт з 1 червня

В американського уряду вже за чотири тижні можуть закінчиться гроші для здійснення оплат рахунків. США доведеться оголошувати дефолт за боргами вже 1 червня якщо до того Конгрес не підніме стелю держборгу США або не призупинить його дію, пише Reuters.

Міністерка фінансів США Джанет Єллен вказало у листі до Конгресу, що відомству навряд чи вдасться виконати всі платіжні зобов'язання уряду США "потенційно вже 1 червня" без втручання законодавчого органу. Вона звернулась до законодавців із закликом якнайшвидше підняти ліміт, який на сьогодні перебуває на рівні 31,4 трлн доларів.

"З минулих ситуацій з лімітом заборгованості ми дізналися, що затягування із призупиненням або збільшенням ліміту заборгованості до останнього моменту може завдати серйозної шкоди довірі споживачів і бізнесу, призвести до підвищення короткострокових витрат платників податків по позиках і негативно позначитися", - наголошується у листі міністерки.

Зважаючи на існуючі загрози американський Мінфін вже поставив на паузу випуск спецоблігацій для штатів та муніципалітетів.

Як відомо, минулого тижня Республіканська партія в Палаті представників ухвалила проєкт закону про підвищення ліміту боргу. Ним передбачено різке скорочення видатків в різних галузях. У Сенаті, який перебуває під контролем демократів, завили, що за це не голосуватимуть.

Після озвучення Мінфіном ризиків президент США Джо Байден викликав чотирьох високопоставлених лідерів Конгресу до Білого дому для перемовин. Глава держави зателефонував навіть речнику Палати представників від республіканців Кевіну Маккарті, щоб запросити його на зустріч у Білому домі 9 травня, хоча раніше заявляв, що говорити з ним взагалі не збирається.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Очільник парламентської фракції “Слуги народу” Давид Арахамія повідомив, що питання щодо доплати військовослужбовцям і, відповідно, обмеження зарплат чиновників і депутатів, відкладається.

Головне