В Болгарії розповіли, за яких умов країна скасує заборону на український агроімпорт

В Болгарії розповіли, за яких умов країна скасує заборону на український агроімпорт

Заборона, яку Болгарія ввела на імпорт певних товарів з України, буде скасована після того, як заходи ЄС щодо стабілізації ринку набудуть чинності.

Про це повідомила прес-служба Кабінету міністрів Болгарії, передає Euractiv.

Через те, що Польща, Угорщина, Болгарія, Румунія та Словаччина заборонили українську продукцію, Єврокомісія запропонувала низку заходів зі стабілізації ринку.

Уряд додав, що Болгарія скасує свою заборону з дати, коли заходи ЄС набудуть чинності.

Заходи ЄС включають другий фінансовий пакет для підтримки фермерів з найбільш постраждалих країн у розмірі 100 млн євро та активацію надзвичайних захисних заходів відповідно до чинного Регламенту про автономні торговельні заходи для чотирьох продуктів (пшениці, ріпаку, соняшнику та кукурудзи), імпорт яких з України тимчасово заборонений.

Єврокомісія також здійснюватиме регулярний моніторинг інших товарів і, у разі виникнення збурень на ринку, запроваджуватиме захисні механізми. Вона також вживатиме заходів для покращення логістики та транзиту товарів з України.

Нагадаємо, 19 квітня Болгарія ввела тимчасову заборону на імпорт продовольства з України, за винятком транзитних товарів.

“Основна причина полягає в тому, що за останній рік, всупереч ідеї так званих “коридорів солідарності”, значні обсяги продовольства залишилися в країні та порушили основні виробничо-торговельні ланцюжки. Якщо ця тенденція збережеться,, можливе досягнення надзвичайно серйозних наслідків для болгарського бізнесу”, – сказав в.о. прем’єр-міністра Болгарії Гилиб Донєв.

Як писав "Ми-Україна" раніше, рф втратила близько двох рот особового складу за добу на Таврійському напрямку.

Головне