Болгарія тимчасово заборонила імпорт продовольства з України

імпорт продовольства з України

Болгарія вводить тимчасову заборону на імпорт продовольства з України, за винятком транзитних товарів.

Про це повідомив в.о. прем’єр-міністра Болгарії Гилиб Донєв, передає BNR.

“Основна причина полягає в тому, що за останній рік, всупереч ідеї так званих “коридорів солідарності”, значні обсяги продовольства залишилися в країні та порушили основні виробничо-торговельні ланцюжки. Якщо ця тенденція збережеться і навіть посилиться, що цілком реально після введених аналогічних заборон з боку інших країн, можливе досягнення надзвичайно серйозних наслідків для болгарського бізнесу”, – сказав він.

Він розраховує на те, що “Брюссель вислухає і зрозуміє позиції” Болгарії, Польщі, Угорщини та Словаччини і переосмислить свою позицію.

“Болгарія залишається солідарною з Україною, але банкрутства болгарських фермерів не сприятимуть цьому”, – сказав Донєв.

Наразі невідомо, як довго буде діяти тимчасова заборона на імпорт продовольства з України, але уряд планує ухвалити це рішення на сьогоднішньому засіданні.

Нагадаємо, Словаччина тимчасово призупиняє імпорт зерна та низки інших продуктів з України.

Минулого тижня міністерство сільського господарства Словаччини вирішило заборонити обробку та продаж імпортованого з України зерна, а також виготовлене з нього борошно. Відповідне рішення ухвалене на підставі незадовільних результатів аналізу 1500 тонн пшениці з України. У контрольному зразку виявили наявність пестициду, який “не дозволений в ЄС та має негативний вплив на здоров’я людини”.

Як писав “Ми-Україна” раніше, родичі не повинні дізнаватись про загибель військовослужбовця з інтернету – у ЗСУ є порядок оповіщення родичів про загибель військовослужбовця.

Головне

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур у вівторок, 3 жовтня, перебуває з офіційним візитом в Україні. Напередодні він зустрічався з президентом Володимиром Зеленським, сьогоднішній день – розпочав із відвідання Київщини. Зустріч…

Минулої доби, 2 жовтня, загальні бойові втрати ворога у війні проти України збільшились на ще 360 загарбників. Наші оборонці за учорашній день також знищили 15 танків, вісім бойових броньованих машин, 40…