Дрон MQ-9 Reaper “впав сам”, але Шойгу нагородив російських пілотів Су-27

Російській міністр оборони Сергій Шойгу відзначив державними нагородами пілотів винищувачів Су-27 причетних до збиття MQ-9 Reaper над Чорним морем 14 березня. В російському Міноборони правда заявили, що льотчики американський дрон не чіпали, він сам “перейшов у некерований політ із втратою висоти та зіткнувся з водною поверхнею”. 

“Міністр оборони рф генерал армії Сергій Шойгу представив до нагородження державними нагородами льотчиків літаків Су-27, які запобігли порушенню американським безпілотним літальним апаратом MQ-9 меж району тимчасового режиму використання повітряного простору, встановленого для проведення спеціальної військової операції”,звучить формулювання у повідомленні російського оборонного відомства. 

Нагадаємо, 14 березня російський Су-27 зіткнувся з американським безпілотником MQ-9 Reaper. Зіткнення сталося за 120 км від Криму. Інцидент стався у міжнародних водах за участі російських винищувачів Су-27. В результаті чого, дрон впав та затонув.

У США наголосили, що кілька разів перед зіткненням Су-27 скидали пальне та летіли перед MQ-9 у небезпечній манері. Цей інцидент демонструє відсутність компетентності на додаток до того, що він небезпечний і непрофесійний.

Координатор Ради нацбезпеки зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі заявив, що збиття MQ-9 Reaper жодним чином не вплине на польоти та операції США міжнародному повітряному просторі над Чорним морем.

Як писав “Ми-Україна” раніше, в МЗС Китаю розповіли, навіщо лідер КНР Сі Цзіньпін їде в Москву. Як повідомляється, він там “закликатиме до миру та сприятиме переговорам”.

Головне