Як в Україні відбувається розрахунок на сейсмічну стійкість

Як в Україні відбувається розрахунок на сейсмічну стійкість

Спершу вираховується максимальна можлива інтенсивність землетрусу в певному регіоні (яка може бути раз на 500 - 1000 років). Це задається в розрахунок. Після чого, згідно розрахунку, підбираються необхідні перерізи. Такі, щоб будівля витримала такий землетрус.

Також в сейсмічних районах за замовчуванням, окрім розрахунку, є конструктивні вимоги, типу відстані між деформаційними швами, товщинами плит чи відстані між стінами. І я жодного разу за свою практику проектування та перевірок не зустрічав, щоб у нас нехтували безпекою стійкості та надійності. Навпаки закладають зайві запаси, що погано з економічної точки зору. 

І ні, "кляті злобудовники" теж цього не роблять, бо це тобі не фасад здешевити, чи благоустрій не зробити.

Єдина дійсно небезпека в будівлях іде від “бубочок”, які хочуть красиво зробити ремонт: поштробити несучі стіни, перерізати арматуру чи взагалі вирізати колону. Отам дійсно буває треш. Але навіть попри все це, я не пам'ятаю жодного випадку руйнації нової будівлі.

Дмитро Макагон блог. карта, якою користуються інженери при розрахунку конструкцій будинків і споруд.
карта, якою користуються інженери при розрахунку конструкцій будинків і споруд.
Сейсмічна стійкість: чи витримають українські новобудови землетрус

Всі нові будинки в Києві спокійно витримають сейсміку магнітудою мінімум 5, а така інтенсивність землетрусу у нас малоймовірна. В Одесі нові будівлі витримають 7 балів, а у Львові - 6 , що теж навряд ми колись побачим.

Щодо стійкості та надійності у нас зазвичай конструктори трохи перебільшують з заходами безпеки. Тож хвилюватись не варто.

Хіба що ви живете в старому будинку, який і так вже руйнується.

Автор: Дмитро Макагон, інженер

Головне