Передача Україні F-16 лише питання часу

Передача Україні F-16 лише питання часу

Колись нереальною вважалася можливість передачі Україні важкого озброєння.  Зараз є потенціал отримання більше 300 танків. Навіть, якщо Байден сказав, що про передачу F-16  не йдеться, це не означає,що наша країна не отримає великої кількості літаків. 

Президент США Джо Байден у короткій відповіді на запитання журналіста, сказав, що літаки F-16  не передадуть Україні.  Точніше, він негативно відповів на пряме запитання журналіста. Координатор Ради національної безпеки Білого дому зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі також заявив, що винищувачів не буде.

Але раніше і Байден, і Білий дім точно так само говорили, що Україна не отримає танки. А зараз є рішення і по Leopard, і по Abrams. Тому таку заяву офіційного Вашингтона не потрібно сприймати, як НІКОЛИ. Треба сприймати її, як НЕ НА ЦЬОМУ ЕТАПІ.

Повітряні сили України заявили, що для свого захисту Україна потребує заміни морально та фізично застарілих радянських літаків різних типів єдиним типом багатоцільового винищувача, яким може стати F-16, у кількості до двох сотень бортів.

Паралельно з американськими заявами і заявою повітряних сил ЗСУ, ми почули президента Франції Еммануеля Макрона, який сказав, що нічого забороненого нема, і що за певних умов його країна може передавати літаки Україні. Водночас лідер німецького уряду Олаф Шольц розкритикував політиків своєї країни, які говорять про передачу літаків Україні.  

Президент Володимир Зеленський після чергових обстрілів росіян сказав партнерам, що надання далекобійних ракет, та і зрештою літаків допоможуть зберегти життя та швидше перемогти росію. 

Здібності нашого президента стояти на своєму і переконувати західних лідерів у наданні всього необхідного Україні не викликають сумнівів. Відбуваються цікаві інформаційні маневри західних партнерів України та і самої Україні. Очевидно, що інформація є потужним воєнним інструментом під час війни. В кремлі вже неодноразово відчули, що не тільки вони цим інструментом користуються.
У росіян очевидно голова пухне не тільки від великої кількості алкоголю, але й від таких сплутаних заяв. Та і з такими заявами без 100 грам (літру) не розберешся. 

В Україні реалізується дуже складний сценарій виснаження воєнного потенціалу росії. Для того, щоб це робити ефективно, треба не поспішати в тому числі із заявами.  Щоби не зразу лякати і дратувати росіян, а дати можливість їм своїми руками максимально виснажити і свій воєнний потенціал, і саму росію. 

Зрозуміло, що цьому допомагає мужній спротив українського народу і ЗСУ. Виснажуються дуже багато ресурсів України і людських, і соціальних, і урбаністичних, і екологічних, економічних та й військових. Але Україна постійно отримує поповнення і макрофінансове, і енергетичне.  Бойового духу українському народу та військовим не позичати.   

То ж. Ми в очікуванні танків. Також в очікуванні  наступного “Рамштайн”, і сподіваємось, що нам перепадуть далекобійні ATACMS та F-16.  Очевидно, що проголошення передачі літаків Україні на наступному “Рамштайн” не буде. Будуть розмови і розчарування. Але я переконаний, що ми побачимо передачу модернізованих літаків радянського зразка і далекобійні ракети.  Та й згодом питання F-16  отримає ту ж форму і реалізацію, як це було з танками. Пам’ятаєте, Україна казала, що їй потрібно 300 танків. Зараз буде передано більше 300 танків. Україна сказала, що їй потрібно близько 200  F-16… 

Б’ємо ту скалу.  Настирливість з часом дає результати.

Дмитро Васильєв, політолог

Головне