В МВС оцінили, скільки часу піде на повне розмінування України 

В МВС оцінили, скільки часу піде на повне розмінування України 

Через російське повномасштабне вторгнення, яке триває вже майже 11 місяців, Україна нині є одним зі світових лідерів по забрудненню територій вибухонебезпечними предметами. На повноцінне розмінування нашої держави потрібно буде як мінімум 5 років, зазначив очільник МВС Денис Монастирський. 

За офіційною оцінкою, на сьогодні в Україні вибухонебезпечними предметами забруднено близько 30% загальної площі нашої держави (за площею це дві території Австрії).

"Інтенсивність забруднення за міжнародними показниками є найвищою з часів Другої світової війни. Це і різноманіття пасток, які застосовують російські найманці та піротехніки. Це і власне кількість пасток для цивільного населення”, - розповів Монастирській в ефірі національного телемарафону.

За словами міністра, в середньому фахівці ДСНС щоденно розміновують близько 40 га землі.

“Ми оцінюємо зараз перший етап розмінування тривалістю від 1 до 3 років з моменту деокупації населеного пункту. А повне розмінування, особливо розмінування річок та лісосмуг, займе тривалий час, який може перевищувати і 5 років", - наголоси міністр

За оцінкою першого заступника міністра внутрішніх справ Євгенія Єніна, на виявлення та знешкодження вибухонебезпечних предметів на території України потрібно витратити десятки мільярдів доларів.

Нагадаємо: західні союзники активно долучаються до процесу розмінування українських земель. Так, напередодні сучасне обладнання для розмінування ДСНС передав уряд Японії. У грудні Хорватія пообіцяла виділити майже 3 млн євро на закупівлю машин механічного розмінування для українських рятувальників, ще $11 млн на розмінувальне обладнання зголосилась виділити Канада.

Головне