Далі - більше: Стеля цін на нафту обходиться росії у $172 млн на день

Далі - більше: Стеля цін на нафту обходиться росії у $172 млн на день

Встановлення країнами ЄС цінової стелі для російської нафти вже відображаються на доходах Кремля. За підрахунками Гельсінського Центру досліджень у галузі енергетики та чистого повітря (CREA), запроваджені проти російського нафтового сектору санкції обходяться Москві у 160 млн євро ($172 млн) на день . 

“Заборона ЄС на нафту та обмеження цін на нафту нарешті набули чинності, і їхній вплив виявився таким значним, як і очікувалося, " — прокоментував результати дослідження Лаурі Мюллівірта, провідний аналітик CREA.

Дослідники прогнозують, що втрачена вигода збільшиться до $280 млн на день після 5 лютого, коли чинності набере ще й ембарго на російські нафтопродукти. 

Водночас в CREA наполягають на ще більшому посиленні тиску на росію. За підрахунками організації, за умови зниження порогу ціни на російську нафту до $25-30 за барель з показника у $60, який застосується зараз, доходи Кремля скоротяться ще щонайменше на 100 млн євро на день.

Як писав "Ми-Україна" раніше, 9 січня російська нафта марки Urals торгувалась за ціною нижче $38 за барель. Цей показник є більш як в половину меншим за ціну на Brent.

Головне