Австрія заявила, що готова арештувати Путіна

Австрія готова виконати ордер Міжнародного кримінального суду на арешт російського диктатора Володимира Путіна. Відповідну заяву зробили у федеральному Міністерстві юстиції Австрії.

У відомстві наголосили, що Австрія є учасницею Римського статуту, тому зобов’язана виконувати ордери на арешт, видані МКС.

“Австрія є учасницею Римського статуту. Це означає, що Австрія, як і всі інші договірні сторони, зобов’язана співпрацювати з МКС: ордери на арешт, видані Судом, повинні виконуватися, а особи, які розшукуються Судом, повинні бути заарештовані”, – зазначили у відомстві.

Також в Австрії наголосили, що глави держав не мають імунітет перед Судом.

“У 2019 році (у справі щодо президента Судану Омара аль-Башира – ред.) МКС вже встановив в одній справі, що імунітету перед Судом не мають навіть глави держав, – йдеться у повідомленні. – Ніхто не стоїть над законом, що конкретно означає, що кожен злочин має бути повністю розслідуваний. Безкарності не повинно бути”. 

Нагадаємо, Міжнародний кримінальний суд 17 березня видав ордер на арешт російського президента Володимира Путіна. У росії, зі свого боку, заявили, що для них рішення Міжнародного кримінального суду не мають жодного значення

Як повідомляли “Ми-Україна”, прокурор МКС Карім Хан заявив, що виданий у суді Гааги ордер щодо російського диктатора Володимира Путіна – довічний. Його можуть відкликати лише за однієї умови – якщо Володимир Путін постане перед судом і судді закриють справу.

Головне

Компанія SpaceX відправила на Міжнародну космічну станцію чотирьох туристів. Пілотований корабель Crew Dragon здійснив комерційний рейс, другий за останні два роки. Які перспективи має космічний туризм і скільки зараз коштує злітати на орбіту — дізнавався “Ми-Україна”.