Зеленський про ордер суду в Гаазі на арешт Путіна: Це вагоме історичне рішення

Президент України Володимир Зеленський назвав вагомим рішення Міжнародного кримінального суду про ордер на арешт російського президента Володимира Путіна.

“Сьогодні маємо вагоме рішення міжнародної юстиції. У справі, у якій є реальна перспектива. Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна”, – зазначив глава української держави у своєму вечірньому зверненні.

За словами Президента Зеленського, з цього історичного рішення почнеться історична відповідальність. 

“Керівник держави-терориста і ще одна посадова особа росії офіційно стали підозрюваними у воєнному злочині. У депортації українських дітей – незаконному переміщенні тисяч наших дітей на територію держави-терориста. У кримінальних провадженнях, які розслідуються нашими правоохоронцями, вже зафіксовано понад 16 тисяч випадків примусової депортації окупантом українських дітей. Але реальна, повна кількість депортованих може бути значно більшою”, – зазначив Зеленський.

При цьому український Президент наголосив, що здійснити таку злочинну операцію, як незаконна депортація дітей, було б неможливо без наказу найвищого керівника держави-терориста. 

Крім того Володимир Зеленський висловив подяку команді прокурора Каріма Хана та Міжнародному кримінальному суду, а також всім іншим, хто допомагає Україні боротися за справедливість.

Також Президент наголосив, що наразі вже вдалося повернути трохи більш як 300 дітей з усіх, які були вивезені силою з української території.

Як повідомляли “Ми-Україна”, 17 березня Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт російського президента Володимира Путіна. Згодом в росії заявили, що для них рішення Міжнародного кримінального суду не мають жодного значення

Головне

Угорський голова Міністерства закордонних справ Петер Сіярто укотре заявив про необхідність припинення вогню в Україні та негайні переговори про встановлення миру. У коментарі AP він пояснив, що його заклик щодо…

Генеральний штаб Північної Македонії висловився на підтримку рішення щодо передачі Україні ударних гвинтокрилів. Йдеться про вертольоти Мі-24, які неофіційно називають “Крокодилами”. Тепер це рішення має розглянути уряд країни. Це відбудеться…