Запорізька АЕС знову в режимі блекауту: чим це загрожує 

Запорізька АЕС знову знеструмлена, зв’язок з енергосистемою України станція втратила у четвер, 9 березня, близько четвертої ранку. 

Як інофрмує “Енергоатом” причиною послужили обстріли російського окупаційного війська. 

“Наразі станція знеструмлена і  перейшла в режим блекауту вшосте за час окупації, 5-й та 6-й енергоблоки переводяться в холодний стан, увімкнулись 18 дизель-генераторів для живлення власних потреб ЗАЕС”, – інформує компанія. 

Як зазначається, пального на станції вистачить на 10 днів роботи – “розпочався зворотний відлік часу”. 

Якщо енергетикам не вдасться повторно під’єднати ЗАЕС до нашої енергосистеми за вказаний час, може статися  аварія з радіаційними наслідками, які відчує весь світ.  

В “Енергоатомі” також повідомили про розвантаження усіх атомних станцій, які знаходиться на територіях підконтрольних Україні. Це превентивний крок, який було здійснено з огляду на ракетну загрозу. Наразі сумарно усі працюючі енергоблоки видають в мережу потужність 4700 МВт.

Нагадаємо, Запорізька АЕС була захоплена ворогом 4 березня 2022 року. Станцію продовжує обслуговувати український персонал. Окупанти застосовують до працівників станції фізичний та психологічний тиск у відповідь на їх відмову підписувати контракт з “Росатомом”. 

За оцінкою “Енергоатому” після визволення ЗАЕС з-під окупації на її перевірку та повноцінне відновлення піде як мінімум два місяці. Тривалий час потрібен на процес розмінування як самої ЗАЕС, так і її міста-супутника Енергодару.

Як писав “Ми-Україна” раніше, російське окупаційне військо здійснило черговий масований ракетний удар по Україні 9 березня.

Головне

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур у вівторок, 3 жовтня, перебуває з офіційним візитом в Україні. Напередодні він зустрічався з президентом Володимиром Зеленським, сьогоднішній день – розпочав із відвідання Київщини. Зустріч…

Минулої доби, 2 жовтня, загальні бойові втрати ворога у війні проти України збільшились на ще 360 загарбників. Наші оборонці за учорашній день також знищили 15 танків, вісім бойових броньованих машин, 40…