Відсьогодні запрацював Єдиний реєстр зниклих безвісти осіб: що це дає

Відсьогодні запрацював Єдиний реєстр зниклих безвісти осіб: що це дає

В Україні у вівторок, 2 травня, розпочав роботу Єдиний реєстр зниклих безвісти. Таким чином, починаючи від сьогодні, усі відомості про осіб, які вважається такими, що зникли безвісти, потраплятимуть саме до нього.

Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Єдиний реєстр зниклих безвісти осіб: які відомості міститиме

У вказаний реєстр вноситиметься наступний перелік даних по зниклих безвісти:

  • прізвище, ім'я, по-батькові людини,
  • місце та дата народження,
  • сімейний стан,
  • місце проживання,
  • територія, на якій відбулося зникнення, а також обставини та час зникнення,
  • особливі прикмети особи.

"Також до реєстру буде внесено інформацію про наявність чи відсутність рішення суду про визнання осіб безвісно відсутніми або оголошення померлими, а також інші дані, які сприятимуть розшуку особи", - інформують у Мінреінтеграції.

Родичі зниклих безвісти матимуть змогу отримати на руки витяг, що підтверджуватиме цей статус , через місяць після внесення даних до реєстру. Вже з ним рідні звертатимуться до Пенсійного фонду (ПФУ) за призначенням пенсії по втраті годувальника непрацездатним членам сімʼї.

Уповноважений зі зниклих безвісти Олег Котенко наголосив, що запуск єдиного реєстру сприятиме налагодженню ефективнішої розшукової роботи.

Як писав "Ми-України" раніше, в Україні трохи більш як сім тисяч військових вважаються зниклими безвісти. За словами Олега Котенка, серед цих семи тисяч 60-65% - це живі люди з полону.

Головне