Відповідальність за зруйновану Каховську ГЕС несе 205 мотострілецька бригада рф, – Данілов

хто підірвав Каховську ГЕС

Відповідальність за підірвану Каховську ГЕС несуть військовослужбовці 205-ї окремої мотострілецької бригади російської федерації.

Про це повідомив секретер Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов в ефірі “Ми-Україна”.
 
“Саме вони знаходились і контролювали ситуацію до 2:50 сьогоднішнього дня. Це терористичний акт по відношенню не тільки до нашої країни, але і до світу. Те, що вони зробили, підпадає під дію заборон Конвенції, які є у світі. На жаль, росії на них все одно, вони на це не звертають уваги. Для них міжнародна спільнота і те, що є міжнародним правом, не має ніякого значення. Наслідки цієї катастрофи будуть вкрай складними”, – сказав він.

За його словами, підрив Каховської ГЕС не зашкодить ЗСУ звільнити свої території, попри сподівання російських загарбників.

“Тут ще питання екологічні. Річ у тому, що 360 тонн мастила (потрапило у Дніпро, – ред.)”, – додав Данілов.

Секретар РНБО додав, що росіяни не могли розрахувати наслідки від вибуху на ГЕС, адже вода – сама руйнівна сила на планеті:

“Ви можете приборкати вогонь, але ніколи не можете приборкати воду. Робити якісь розрахунки про те, що стосується води – повне безглуздя, особливо коли росіяни в цій операції використовували саме вибухові пристрої. Це ще раз каже про їх безглуздя, які вони чинять на території нашої країни”.

Як повідомляв “Ми-Україна” раніше, у Гаазі почалися слухання за позовом України проти росії щодо Донбасу і Криму.

Головне

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур у вівторок, 3 жовтня, перебуває з офіційним візитом в Україні. Напередодні він зустрічався з президентом Володимиром Зеленським, сьогоднішній день – розпочав із відвідання Київщини. Зустріч…

Минулої доби, 2 жовтня, загальні бойові втрати ворога у війні проти України збільшились на ще 360 загарбників. Наші оборонці за учорашній день також знищили 15 танків, вісім бойових броньованих машин, 40…