У Гаазі почалися слухання за позовом України проти росії щодо Донбасу і Криму

У Міжнародному суді ООН у Гаазі почалися слухання у рамках розгляду по суті позову України проти росії. Це стосується порушення двох конвенцій ООН, які Україна подала ще в 2017 році. 

Про це повідомив кореспондент “Європейської правди”. Як зазначається, мова йде про справу “Застосування Міжнародної конвенції щодо боротьби з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції щодо подолання усіх форм расової дискримінації (Україна проти рф)”.

У Палаці миру в Гаазі 6 червня розпочався перший раунд усних аргументів. При цьому цього дня свої аргументи наводить українська сторона. Заплановано дві сесії тривалістю по три години кожна.

Крім того, російська сторона представлятиме свої аргументи вже у четвер, 8 червня. Саме другий раунд представлення аргументів відбудеться 12 і 14 червня. 

Як повідомляли “Ми-Україна” раніше, Міністерство внутрішніх справ рф оголосило в розшук прокурора Міжнародного кримінального суду в Гаазі Каріма Ахмада Хана. Прокурор посприяв видачі ордера на арешт російського президента Володимира Путіна. Як зазначається, згідно з інформацією в картці МВС рф, прокурора МКС розшукують за статтею Кримінального кодексу. Проте за якою саме статтею – не вказано.

Президент Володимир Зеленський, виступаючи у Міжнародному кримінальному суді в Гаазі заявив, що Україна та світ в цілому потребує справжнього повноцінного трибуналу для винуватців російської агресії, а не гібридного його варіанту. Глава держави наголосив, що президент рф Володимир Путін “заслуговує на винесення вироку”.

Головне

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур у вівторок, 3 жовтня, перебуває з офіційним візитом в Україні. Напередодні він зустрічався з президентом Володимиром Зеленським, сьогоднішній день – розпочав із відвідання Київщини. Зустріч…

Минулої доби, 2 жовтня, загальні бойові втрати ворога у війні проти України збільшились на ще 360 загарбників. Наші оборонці за учорашній день також знищили 15 танків, вісім бойових броньованих машин, 40…