В НБУ пояснили, що відбувається з гривнею

В Україні останнім часом фіксується посилення гривні, чому сприяла низка факторів. Про це в ефірі телеканалу “Ми-Україна” розповів член ради НБУ, доктор економічних наук Василь Фурман.

“На ті тренди, які є на валютному ринку, впливають дуже багато факторів. І коли ми спостерігаємо, що гривня посилюється протягом останніх тижнів, це позитивний фактор. Але чому це відбувається. Тобто я зараз назву групу факторів. Це дії Національного банку, а саме потілика фіксованого курсоутворення, депозитні програми від Національного банку, відсутність монетизації в цьому році, тобто, простими словами, Нацбанк не фінансує бюджетні видатки. Далі – значні золотовалютні резерви Національного банку, які на 01.02 складали близько 30 млрд доларів. Другий чинник – це сезонний фактор. Зазвичай гривня весною себе гарно почуває. Третій чинник – це МВФ, позитивні новини про війну. Четвертий фактор – значна міжнародна фінансова допомога. Ну і як результат цього всього, покращуються інфляційні очікування населення, бізнесу. Тому ці чинники позитивно впливають на курс української гривні”, – зазначив Фурман.

Також він наголосив, що значно покращила б ситуацію української економіки зернова угода, якби вона запрацювала на повну потужність, а також експорт українського металу.

“Стриманий оптимізм на сьогодні є. Це завдяки цьому комплексу дій, який позитивно впливає на даному етапі”, – пояснив Фурман.

Як повідомляли “Ми-Україна”, член ради НБУ, доктор економічних наук Василь Фурман заявив, що українська національна валюта вже майже не реагує на ракетні удари рф.

Головне

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур у вівторок, 3 жовтня, перебуває з офіційним візитом в Україні. Напередодні він зустрічався з президентом Володимиром Зеленським, сьогоднішній день – розпочав із відвідання Київщини. Зустріч…

Минулої доби, 2 жовтня, загальні бойові втрати ворога у війні проти України збільшились на ще 360 загарбників. Наші оборонці за учорашній день також знищили 15 танків, вісім бойових броньованих машин, 40…