В Криму зараз є три категорії людей: росіяни, колаборанти і проукраїнські свідомі громадяни

В Криму наразі перебуваютьтри категорії людей: росіяни, колаборанти, які справпрацюють з окупаційним режимом, і проукраїнські свідомі громадяни.

Про це повідомив член Меджлісу, Голова Правління Кримськотатарського Ресурсного Центру Ескендер Барієв в ефірі “Ми-Україна”.

“На півострові є три категорії громадян. Перша категорія – це російські громадяни, які приїхали незаконно на територію Криму, на постійне помешканння. Вони “напічкані”. Вони продовжують вірити в ЗС росії. Вони продовжують вірити в те, що їх захистять. Сказати, що у них почалася велика паніка – я поки що не можу. Хоча, є індикатори. Є інформація, що військовослужбовці відправляють свої родини на територію рф, зменшився попит на нерухомість, зупинився будівельний бізнес. Вони побоюються вкладати гроші в будівництво”, — розповів Барієв в ефірі.

Друга категорія, яка перебуває наразі на Кримському півострові, це колаборанти, які добре знають півострів та підтримують росію. Третя категорія – свідомі українці. Однак їхні дії “зараз дещо обмежені”.

Як повідомляли “Ми-Україна” раніше, російські окупанти вирили вздовж пляжів у Криму сотні кілометрів окопів. Про це свідчить відео, яке вдалося зняти з повітря. Також окопи вирили у Євпаторії.

У Генеральному штабі Збройних сил України розповіли, що вкотре фіксується евакуація окремих категорій громадян із тимчасово окупованого Криму. Останнім часом військовослужбовці російських окупаційних військ, які дислокуються в Перевальному, відправляють свої сім’ї до росії. При цьому раніше була інформація про те, що окупанти готуються до контрнаступу ЗСУ.

Головне

Угорський голова Міністерства закордонних справ Петер Сіярто укотре заявив про необхідність припинення вогню в Україні та негайні переговори про встановлення миру. У коментарі AP він пояснив, що його заклик щодо…

Генеральний штаб Північної Македонії висловився на підтримку рішення щодо передачі Україні ударних гвинтокрилів. Йдеться про вертольоти Мі-24, які неофіційно називають “Крокодилами”. Тепер це рішення має розглянути уряд країни. Це відбудеться…