“Укрзалізницю” очолить Євген Лященко: рішення Кабміну

Кабінет Міністрів України у ході засідання 21 березня затвердив призначення нового голови правління АТ “Укрзалізниця”. За рішенням уряду, керувати “Укрзалізницей” протягом наступних двох років буде Євген Лященко.

Також Кабмін достроково припинив повноваження колишнього голови “Укрзалізниці” Олександра Камишіна відповідно до пункту 1 статті 36 Кодексу законів про працю України.

“Призначити з 23 березня 2023 р. головою правління акціонерного товариства “Українська залізниця” Лященка Євгена Анатолійовича строком на два роки”, – йдеться в розпорядження Кабінету Міністрів.

Як відомо, раніше Євген Лященко працював на посаді члена правління “Укрзалізниці”. Він відповідав за фінансові питання компанії.

На призначення Лященка на посаду відреагував віце-прем’єр-міністр з відновлення України Олександр Кубраков. Він наголосив, що за останній рік за участі Євгена Лященка було запроваджено низку революційних змін на “Укрзалізниці”. Зокрема, перехід на прямі контакти з виробниками енергоресурсів.

Також Кубраков окреслив ключові задачі, які стоять перед Євгеном Лященком: продовження реформи УЗ, виконання інвестиційної програми та вихід компанії на беззбитковість.

“Вітаю рішення Уряду та Наглядової ради про призначення і бажаю Євгену Лященку успішно впоратися з усіма викликами”, – зазначив Олександр Кубраков.

Нагадаємо, голова правління “Укрзалізниці” Олександр Камишін наприкінці лютого повідомив, що йде у відставку. Він очолить офіс з євроінтеграції “Укрзалізниці” в Європі.

Як повідомляли “Ми-Україна”, державний концерн “Укроборонпром” стане акціонерним товариством “Українська оборонна промисловість”. Відповідне рішення на засіданні 21 березня ухвалив Кабінет Міністрів.

Головне

Компанія SpaceX відправила на Міжнародну космічну станцію чотирьох туристів. Пілотований корабель Crew Dragon здійснив комерційний рейс, другий за останні два роки. Які перспективи має космічний туризм і скільки зараз коштує злітати на орбіту — дізнавався “Ми-Україна”.