Україні не передають ATACMS, бо США бояться ескалації

Україні не передають ATACMS, бо США бояться ескалації

Сполучені Штати не дають Україні далекобійні ракети ATACMS до РСЗВ HIMARS з дальністю до 300 км через побоювання ескалації конфлікту. У США не виключають, що українська сторона може використати їх для завдання ударів по російській території.

Про це в ефірі "Ми-Україна" заявив військово-політичний експерт Оттава-Вашингтон, офіцер запасу ЗС Канади Ігор Козак.

"Ракет ATACMS немає, тому що в США існують побоювання, що Україна використає ці системи для ударів по рф глибоко в тилу. Це спричинить ескалацію конфлікту. Вони вважають, що поки що ці системи Україні не потрібні. Україні наразі постачаються системи HIMARS із дальність до 80-85 км та системи GLSDB , які б'ють на дистанцію 150 км", – наголосив він.

На переконання Козака, Америка все ж поставить ATACMS нашій країні. А інші країни НАТО поставлять еквівалентні системи, адже саме вони потрібні, щоб звільнити українську територію.

Нагадаємо, у лютому Politico з посилання на американський офіційних осіб написало, що проблема з питанням передачі нам ATACMS навіть не у небажанні спровокувати рф. Справа, за даними видання, полягає у нестачі “вільних” ракет. Таким чином передача цих боєприпасів призведе до дефіциту запасів США, а відповідно і до послаблення боєздатності американського війська. 

З огляду на небажання США давати Україні ATACMS постає питання про їхні альтернативи, які б дали можливість українській армії завдавати ударів по російських окупантах на великій відстані. “Ми–Україна”розбирався, які далекобійні ракети могли б стати аналогами американським.

Головне