У британській розвідці розповіли, навіщо в росії змінюють призовний вік

Плани російського керівництва змінити призовний вік можна пов’язати із бажанням мати більше підготовлених резервістів. Це також змусить пройти через армію тих, хто наразі уникає її завдяки вищій освіті.

Про це йдеться у щоденному огляді розвідки Міністерства оборони Великої Британії на сторінці в Twitter. Як зазначається, 13 березня у Держдумі рф з’явився законопроєкт, який пропонує змінити призовний вік для чоловіків з 18-27 до 21-30 років. Найімовірніше, що його ухвалять, і він набуде чинності з 2024 року.

Розвідники нагадали, що рф проводить призов двічі на рік, а офіційно призовників не залучають до бойових дій в Україні. Втім, щонайменш кілька сотень з них, можливо, під тиском підписали контракт. Водночас плани на зміну призовного віку пов’язують із тим, що чимало молодих людей уникають армії на підставі того, що є студентами вищих навчальних закладів.

“Дуже ймовірно, що влада змінює вікові рамки, щоб збільшити кількість військових, оскільки студенти таким чином змушені будуть пройти службу. Навіть якщо росія продовжить утримуватися від залучення строковиків у війні, ці додаткові призовники вивільнять більше професійних військових для участі у бойових діях”, – йдеться в повідомленні розвідки.

Як повідомляли “Ми-Україна” раніше, у російській федерації збираються підвищити призовний вік до весняного призову. Відтоді на строкову службу зможуть призивати громадян віком до 30 років. Раніше верхня планка призовного віку становила 27 років, тобто її підвищать на три роки. 

Головне