У Болгарії викрили мережу із сотень сайтів, які поширюють російські фейки

У Болгарії викрили мережу із сотень сайтів, які поширюють російські фейки

У Болгарії викрили велику мережу сайтів, які були створені для поширення фейкових новин та дезінформації, зокрема російської.

Про це повідомило видання Euractiv з посиланням на дослідження болгарського аналітичного центру Human and Social Studies Foundation. Він спеціалізується на дослідженні російської пропаганди в інтернет-мережі. 

Аналітики HSSF виявили мережу з майже 400 однотипних сайтів. Усі вони, схоже, створені саме для того, аби транслювати російські наративи на болгарську аудиторію.

Центр вважає, що збільшення кількості таких ресурсів – це одна з причин швидкого зростання обсягів російської пропаганди у болгарському інфопросторі. Таким чином до кінця 2022 року, порівняно з 2021, кількість такого контенту зросла майже у 20 разів. Головних сплесків було два – на початку та наприкінці року. 

"На початку року сформувалася невелика мережа агрегаторів, які підсилювали російські наративи. До кінця року вона розрослася у велетенську машину (ідентифіковано 370 сайтів), що збільшило поширення кожного меседжу приблизно у 400 разів", – зазначають автори.

При цьому сайти, ймовірно, використовують платформу Share4Pay. Вона сплачує користувачам за поширення новин з цих сайтів у соцмережах. 

Також була помічена надзвичайно висока активність у Facebook – тисячі постів на сторінках у групах, які отримали понад 7,6 млн взаємодій. Зазвичай це сторінки, які позиціонуються як розважальні або комерційні, а не новинні.

За словами авторів дослідження, не усі меседжі російської дезінформації сприймають однаково. Переконання про могутність "другої армії світу", можливо, знижується. Водночас позитивне сприйняття Путіна обвалилося втричі. Однак краще сприймають наративи про те, що, наприклад, Болгарія на боці України, тому що болгарський уряд залежить від західних партнерів, що Захід "втягнув росію у війну" і що військова допомога Україні втягує Болгарію у війну.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, Україна та Болгарія розпочали розробку декларації про механізми впливу в разі можливих ринкових потрясінь, включно із різкою зміною цін, у двосторонній торгівлі соняшниковою олією.

Головне