Болгарія та Україна розробляють декларацію про двосторонню торгівлю соняшниковою олією

декларація про торгівлю соняшниковою олією

Україна та Болгарія розпочали розробку декларації про механізми впливу в разі можливих ринкових потрясінь, включно із різкою зміною цін, у двосторонній торгівлі соняшниковою олією.

Про це повідомила прес-служба Міністерства землеробства Болгарії.

“Декларація, як очікується, стане свідченням готовності обох сторін до спільних дій для запобігання майбутнім ринковим аномаліям”, – ідеться в повідомленні болгарського аграрного відомства за підсумками переговорів.

Міністра сільського господарства Болгарії Явор Гечев і міністра агрополітики України Микола Сольський обговорили тимчасову заборону імпорту з України сільгоспкультур. Мова йде про пшеницю, кукурудзу, ріпак та соняшник – до Болгарії, Польщі, Румунії, Словаччини та Угорщини.

Гечев поінформував учасників переговорів про рішення уряду Болгарії скасувати національну заборону на ввезення з України низки сільгосптоварів.

За його словами, болгарська сторона уважно стежитиме за ринком як щодо соняшникової олії, так і іншої сільськогосподарської продукції.

Наразі зусилля Болгарії зосереджені на розвитку логістичних систем, за допомогою яких коридори солідарності функціонуватимуть і виконуватимуть ту функцію, заради якої їх було створено.

Сольський висловив сподівання, що діалог між аграрними відомствами країн триватиме. Він запевнив болгарського колегу, що Україна готова спільно розв’язувати будь-які питання, що виникатимуть у майбутньому.

Як писав “Ми-Україна” раніше, російські окупаційні війська розпочали мобілізацію у тимчасово захопленому Маріуполі. Чоловіків із числа “бюджетників” уже відправлено на медкомісію.

Головне

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур у вівторок, 3 жовтня, перебуває з офіційним візитом в Україні. Напередодні він зустрічався з президентом Володимиром Зеленським, сьогоднішній день – розпочав із відвідання Київщини. Зустріч…

Минулої доби, 2 жовтня, загальні бойові втрати ворога у війні проти України збільшились на ще 360 загарбників. Наші оборонці за учорашній день також знищили 15 танків, вісім бойових броньованих машин, 40…