Загибель президента Ірану: стало відомо, хто керуватиме країною

Загибель президента Ірану: стало відомо, хто керуватиме країною

Виконувати обов'язки президента Ірану буде перший віцепрезидент Мохаммад Мохбер. Згідно з Конституцією Ірану, протягом 50 днів мають бути проведені позачергові президентські вибори.

Про це повідомляють іранські ЗМІ.

Мохбер служив офіцером медичного корпусу Корпусу вартових ісламської революції під час ірано-іракської війни 1980-1988 років. У 2022 році він домовився в Москві про постачання росії іранської зброї, зокрема ракет "земля-земля" та безпілотників Shahed.

Видання Sky News зазначає, що смерть Раїсі може призвести до відновлення протестного руху, оскільки в Ірані діють численні дисидентські групи, зокрема відгалуження «Ісламської держави», які можуть скористатися цією ситуацією.

Уряд Ірану скликав "термінову нараду" через загибель президента Раїсі та інших чиновників.

Іранське держагентство також опублікувало фото крісла, де зазвичай сидів Раїсі під час засідань уряду. Його обгорнули чорною стрічкою.

У той же час в Ірані на місці падіння президентського вертольота завершили пошуки загиблих. Голова Товариства Червоного Півмісяця зазначив, що тіла доставлять до Тебрізу.

Нагадаємо, президент Ірану Ібрагім Раїсі загинув у авіакатастрофі на кордоні з Азербайджаном. Аварія сталася 19 травня, його смерть підтвердив віцепрезидент Ірану Мохсен Мансурі.

Також загинули всі, хто був на борту. У тому числі міністр закордонних справ Хосейн Амір Абдоллахіян, губернатор провінції Східний Азербайджан Ірану Малік Рахматі, аятола Мохаммед Алі Але-Хашем.

Як інформував "Ми-Україна" раніше, українські сили ППО знешкодили всі ворожі "шахеди" під час нічної атаки.

Головне