Зупинити вогонь, ввести миротворців та провести референдум: Індонезія представила мирний план по Україні

Зупинити вогонь, ввести миротворців та провести референдум: Індонезія представила мирний план по Україні

Очільник індонезійського Міноборони Прабово Субіанто презентував мирний план, який, на думку, керівництва його країни, міг би сприяти врегулюванню війни рф в Україні. Його деталі міністр розкрив в ході безпековому форумі "Діалог Шангрі-Ла", який відбувся у Сінгапурі, пише Reuters.

Мирним планом передбачено припинення вогню "на нинішніх позиціях обох сторін конфлікту", а також створення так званої демілітаризованої зони, шляхом відведення військ обох сторін на 15 км від передових позицій. За цією зоною наглядати мають миротворчі сили ООН.

Голова Міноборони Індонезії наголосив на необхідності проведення референдуму на окупованих територіях України, щоб "об'єктивно з'ясувати побажання більшості мешканців різних спірних районів".

Не менш важливим є те, що Субіанто закликав світові спільноту не покладати провину за війну "на будь-яку зі сторін". Він пояснив, що як Україна, так і росія "впевнені у своїй правоті" та кожна має "свою версію конфлікту".

Мирний план Індонезії було презентовано невдовзі після візита президента Індонезії Джоко Відодо до Києва та Москви. Обом сторонам глава держави запропонував своє посередництво у переговорах.

Як писав "Ми-Україна" раніше, напередодні прем’єр Угорщини Віктор Орбан заявив про необхідність припинення вогню. Він наголосив, що слід почати мирні переговори з росією до початку українського контрнаступу. В українському МЗС йому відповіли. Речник відомства Олег Ніколенко наголосив, що мирні переговори можуть бути можливі лише після повного виведення російських військ із території України.

Головне