ЗСУ посунули окупантів на 3-8 км від Дніпра на лівобережжі, - ОК "Південь"

ЗСУ посунули окупантів на 3-8 км від Дніпра на лівобережжі, - ОК

Сили оборони України спромоглися відтіснити ворога на відстань від трьох до восьми кілометрів від Дніпра на лівому березі Херсонської області. Як наголосила в ефірі "Ми-Україна" начальниця об'єднаного координаційного пресцентру сил оборони півдня України Наталя Гуменюк, це позбавило росіян змоги гатити з мінометів по правобережжю.

"Попередньо, цифри різняться від трьох до восьми кілометрів, в залежності від специфіки географії і ландшафтного дизайну лівого берега. Але вже мінометні розрахунки не досягають правого берега - це певне досягнення, яке ми можемо вже фіксувати. Але роботи ще багато. Навіть попри те, що у наших зведеннях фігурує від 4 до 10 знищених артсистем щодобово, ворог все одно продовжує артилерійський вогонь по правому берегу. Це означає, що вони мають можливість підтягувати ці резерви і поки що їх кількість не має критичної межі. Тобто вони не вибиті настільки, що не можуть підтягувати додаткові сили. На зміну знищених позицій повертаються більш свіжі", - розповіла вона. 

Гуменюк додала, що нині на поки що підконтрольному росіянам лівобережжі перебувають "кількадесят тисяч" окупантів. 

"Ми не проголошуємо цифру, яку знаємо конкретно, щоб не орієнтувати ворога. Але загальне уявлення у людей має бути - ворога там багато, роботи у нас теж. Тим не менше, створення ударних угрупувань ми не фіксуємо, це говорить про те, що у ворога нема потужностей готуватися до активних дій. Вони займають міцну оборону", - підсумувала вона.

Нагадаємо, у Чорноморському басейні, як і було вранці, несе службу одне російське судно. А от ситуація в акваторії Азовського моря змінилась кардинально.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Морська піхота підтвердила закріплення Сил оборони на лівому березі Дніпра на Херсонському напрямку, включно із бронетехнікою. Фото наших захисників звідти оприлюднив президент Володимир Зеленський. Збройні сили України ведуть там диверсійні, розвідувальні і рейдові дії, намагаючись відтіснити ворога якомога далі від правобережжя, щоб убезпечити мирних людей від постійного вогню.

Головне