Зеленський приїхав у Катар: які ключові цілі візиту

Зеленський приїхав у Катар: які ключові цілі візиту

Президент Володимир Зеленський у середу, 5 червня, прибув з офіційним візитом до Катару для проведення переговорів з Еміром Катару Його Високістю шейхом Тамімом бін Хамадом Аль Тані.

Як повідомив сам глава держави, одним з ключових питань на порядку денному є співпраця у поверненні українських дітей, незаконно вивезених російським окупаційним військом під час війни.

"Катар допомагає Україні повертати викрадених росією дітей. Ми говоритимемо про продовження цієї роботи як у межах Міжнародної коаліції за повернення українських дітей, так і в межах Саміту миру, де це є серед пунктів порядку денного", - розповів Зеленський. 

Гарант нагадав, що Катар брав активну участь у підготовці Першого глобального саміту миру, і на цьому міжнародному форумі країна планує порушити низку важливих питань, зокрема щодо глобальної продовольчої, ядерної та енергетичної безпеки. Ці теми мають особливе значення в контексті російської агресії проти України та її наслідків для світової спільноти.

Під час зустрічі з еміром Катару президент Зеленський також обговорить двосторонні економічні та безпекові питання. 

Нагадаємо, президент Зеленський двічі протягом трохи більш як тижня зустрінеться зі своїм американським колегою Джо Байденом - спочатку у Нормандії (Франція), а потім на зустрічі G7 в Італії.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Україна запросила Туреччину взяти участь у Глобальному саміті миру, який відбудеться 15-16 червня у Швейцарії. В Офіс і президента вважають, що Анкара може посприяти включенню в цей процес таких держав, як Китай та Бразилія.

 

Головне