З тюрми – на війну: росіяни мобілізують ув’язнених жінок

З тюрми – на війну: росіяни мобілізують ув’язнених жінок

Міноборони росії вербує на війну ув’язнених жінок. Як заохочують засуджених і на скільки розповсюджена така практика розповів наш Владислав Величко.

Послуга "з тюрми на кладовище" тепер і для жінок. Міноборони росії вербує на війну в Україну засуджених в жіночих колоніях.

"росія лідер за кількістю жінок, які перебувають у в’язницях. Було зрозуміло, що рано чи пізно вони на цей ресурс звернуть увагу. На чоловіках вони всю цю історію спробували", - сказав політолог Ігор Рейтерович.

Те, що росіяни ведуть агітацію в жіночих тюрмах – підтверджують у ГУР і кажуть, що це явище масове.

"Мова йде про всі місця утримання жінок ув’язнених і про різні категорії.  У тому числі і засуджені за важкі злочини, окрім політичних", - розповів представник ГУР МО Андрій Юсов.

Та і сама практика, коли разом із засудженими чоловіками на війну почали вербувати і жінок, не нова.

"Вона розпочалася ще понад пів року тому, але останнім часом не зупинялась і набирала обертів", - додав він.

Жінки потрібні через величезні втрати на фронті. І не лише медики та зв‘язкові, але снайпери та штурмовики.

"Вони рахують з точки зору наявності одиниці на полі бою. А якої статі ця одиниця для них не важливо", - зауважив Рейтерович.

Набирають здебільшого серед тих, кому залишилося сидіти понад рік. А для остаточного "так" засудженим пропонують контракт на рік, чи пів року, після нього наступає амністія, якщо виживуть.

А ще – гроші – від 220 тисяч рублів (це майже 90 тисяч гривень на місяць). Утім, як кажуть у ГУР, не все так, як на справах.

"Обіцяні терміни служби можуть переглядатись і обіцяні умови служби можуть переглядатись. В принципі, їх ні про що ніхто не запитує. Непоодинокі випадки відмов є і інформація поступає", - додав Юсов.

У ГУР підкреслили, що мобілізуючи ув’язнених, Москва не зацікавлена у їх поверненні.

Збір на БпЛА "СИЧ" для підрозділів ГУР МОУ:

Ціль: 25 000 000 ₴
Банка: https://send.monobank.ua/jar/35fgFkrftr  
Картка: 5375 4112 1361 1622

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, росіяни готують фахівців для А-50, з цим повʼязане відтермінування вильоту наступного борту.

Головне