З початку повномасштабної війни рф отримала від Ірану 1800 дронів

З початку повномасштабної війни рф отримала від Ірану 1800 дронів

З початку повномасштабної війни в лютому 2022 року росія отримала від Ірану близько 1800 ударних дронів. Наразі на озброєнні у російських військ, ймовірно, залишилось понад 200 шахедів.

Про це заявив заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу Збройних Сил України бригадний генерал Олексій Громов в інтерв'ю "Укрінформу".

"Ворог використовує значну кількість БпЛА різних типів. Зокрема, від Ірану росія отримала до 1800 дронів типу “Шахед”, з яких застосовано під час бойових дій близько 1600 одиниць, залишок – понад 200 одиниць", - розповів Громов.

При цьому він зазначив, що запаси цих безпілотників постійно поповнюються шляхом постачання з Ірану. росія також досягнула з Іраном домовленостей про будівництво заводу з виробництва дронів типу “Шахед” на території Татарстану. Він буде розташований у районі на відстані 10 км від Казані.

"Противник також активно застосовує ударні БпЛА власної розробки типу “Ланцет”, які серійно виробляються на акціонерному товаристві “Іжевський механічний завод”. Усього було виготовлено до 900 одиниць цих апаратів, з яких 850 були застосовані в зоні бойових дій. Відповідно, їх залишок на теперішній час – орієнтовно, близько 50 БпЛА", - пояснив Громов.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, журналісти-розслідувачі дізнались, що росіяни будують завод дронів у Татарстані. У цьому їм допомагає Іран. Авіаційний експерт Валерій Романенко наголосив, що Україні до цього слід підготуватися. На його переконання, на новому заводі дронів в Татарстані, ймовірно, випускатимуть іранський безпілотник-камікадзе важкого класу типу Arash.

Головне