Війна не завадить українцям відзначати свята: Зеленський привітав українців з Різдвом 

Війна не завадить українцям відзначати свята: Зеленський привітав українців з Різдвом 

Президент України Володимир Зеленський привітав українців з Різдвом і зазначив, що повномасштабна війна країни-агресора Росії не завадить народові святкувати свята. Відеозвернення він опублікував на своїй сторінці в Facebook.

За словами глави держави, цього року традиційний дух свята відчувається зовсім інакше, деяким людям доводиться святкувати в чужих домівках. 

“Не такою смачною і теплою може бути вечеря за сімейним столом. Біля нього можуть бути порожні стільці. І не такими яскравими можуть бути наші оселі та вулиці… Через сирени, повітряні тривоги, а ще гірше - вибухи”, - зазначив у звернені Зеленський.   

Також він додав, що війна, повітряні тривоги та вибухи заганяють народ у зневіру.

“Однак зневіра та розпач - це те, чого від нас хочуть “зло та темрява”. Власне, цьому злу українці противостоять уже понад 300 днів і вісім років, однак не дозволять досягти окупантам бажаного”, - додав президент.

Зеленський зазначив, що у цій битві в нас є сильна зброя - це меч нашого духу. 

“У цій битві в нас є ще одна потужна й дієва зброя. Молот і меч нашого духу й свідомості. Мудрість Божа. Відвага й хоробрість. Чесноти, які схиляють нас робити добру справу й долати зло”, - акцентував увагу президент.

Крім того Володимир Зеленський наголосив, що “головний акт мужності українців” - це витримка і сила дійти до кінця, незважаючи на труднощі. А шлях до перемоги нам освітлює правда. Як сказав президент: “наша правда - це боротьба за волю, яка має високу ціну. Але рабство - ще вищу”.

“І ми ніколи не відчуємо дефіциту хоробрості й незламності. Ми пережили багато гірких новин і будемо заслужено стрічати благу вість. Ми співатимемо колядки – бадьоро, як ніколи, - щоб гучніше за звук генератора. Ми почуємо голоси й привітання рідних – у душі, навіть якщо ляжуть зв'язок та інтернет. І навіть у суцільній темряві ми знайдемося, щоб міцно обійняти одне одного. І якщо не буде тепла, будемо обійматися довго, щоб зігріти одне одного. Ми будемо відзначати свої свята! Як завжди. Ми будемо усміхатись і радіти. Як завжди. Відмінність одна: ми не будемо чекати дива, адже творимо його самі”, - наголосив президент.

Варто зазначити, що в Україні частина населення святкує Різдво 25 грудня за Григоріанським календарем, а частина 7 січня за Юліанським. З 2017 року після внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо святкових і неробочих днів і 25 грудня, і 7 січня є вихідними днями.

Головне