Україна готова до контрнаступу, - Зеленський в інтерв’ю WSJ

Україна готова до контрнаступу, - Зеленський в інтерв’ю WSJ

Президент Володимир Зеленський оцінив готовність України до контрнаступу. В інтерв'ю виданню The Wall Street Journal він заявив: "Ми готові".

Водночас глава держави наголосив, що ціна наступу Сил оборони України може виявитись дуже високою у вимірі втрат особового складу.

"Не знаю точно, скільки часу це займе і яку ціну ми заплатимо", - зазначив він.

Гарант додав, що Україні необхідні системи Patriot, щоб захистити цивільних та військових на передовій, адже рф має перевагу у повітрі.

Напередодні під час спільної пресконференції з президентом Естонії Аланом Карісом у Києві Зеленський розповів, що головним результатом контрнаступу стане визволення українських територій від окупантів.

"Мені складно сказати, як ви побачите контрнаступ. Головне, щоб це побачила росія. І не тільки побачила, а відчувала. І особливо ми говоримо про ті війська, які окупували наші території", - сказав Президент.

За оцінкою очільник ГУР МО Кирила Буданова, українська армія на сьогодні володіє необхідним мінімальним арсеналом зброї, щоб розпочати контрнаступ. Однак для успішного витіснення окупантів з нашої території потрібно більше військового обладнання, зокрема, західні винищувачі.

Як писав "Ми-Україна" раніше, американський сенатор Ліндсі Грем, після візиту до Києва заявив, що план майбутнього контрнаступу України “вражає". За його словами, українське керівництво ознайомило його із військовими планами.

Він не став розголошувати жодні деталі щодо дати, часу або формату наступу, однак додав, що так звані формувальні операції вже почалися. Саме тому, ймовірно, контрнаступ розпочнеться відносно скоро.

Головне