Святиня має служити народові: чому так важливо повертати собори під контроль ПЦУ

Святиня має служити народові: чому так важливо повертати собори під контроль ПЦУ

Щойно завершила роботу Комісія для приймання-передачі Успенського собору та Трапезної церкви від Української Православної Церкви до держави.

Ці дві культові споруди, розташовані на території Заповідника, були передані у почасове безоплатне користування УПЦ з 2016 року згідно договору, термін якого сплинув 31.12.2022.

В комісію увійшли представники Національного заповідника, юридичної компанії «Міллер», Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври/Чоловічий монастир/Української православної церкви, Міністерства культури та інформаційної політики України.

Комісія розпочала свою роботу 2 січня цього року та займалася інвентаризацією майна, а також складанням акту технічного огляду двох будівель. Робота Комісії забезпечила комплексний опис майна Успенського собору та Трапезної церкви, стан іконостасів, та ікон, іншого майна, що не можна відокремити від культових будівель (наприклад, Царські врата, люстри), щоб повернути його балансоутримувачу.

За підсумками роботи комісії був підписаний відповідний Акт повернення будівель зі сторони УПЦ. Незважаючи на те, що на останнє засідання комісії не з’явився митрополит Павло, який мав підписати Акт, це не є перешкодою для повернення державного майна. Відсутність митрополита запротокольовано членами Комісії, а самі Акти, що підписані з боку Заповідника, направлено іншій стороні на ознайомлення.

Свято-Успенська Києво-Печерська лавра входить до списку об'єктів світової спадщини ЮНЕСКО. Трапезна церква є пам’яткою архітектури національного значення, дуже важливо дотримуватися процедури охорони та збереження пам’яток культурної спадщини.

Українська святиня має служити всьому українському народові, цього принципу ми і будемо притримуватись в подальшому.

Дякую членам комісії за швидку та ефективну роботу в інтересах держави.

Головне