Виїхати все одно доведеться: суд відхилив позов УПЦ МП до Лаври

Виїхати все одно доведеться: суд відхилив позов УПЦ МП до Лаври

Господарський суд Києва відмовився забезпечити позов УПЦ МП до Києво-Печерської лаври.  Про це свідчить відповідна ухвала суду.

"У задоволенні заяви Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври/Чоловічого монастиря/Української Православної Церкви про забезпечення позову у межах справи №910/4552/23 відмовити", - йдеться у документі.

УПЦ МП вимагала визнати недійсним правочин щодо односторонньої відмови Києво-Печерської лаври від договору про безоплатне користування будівлями та іншим майном святині. Також церква вимагала, щоб суд заборонив Києво-Печерській лаврі перешкоджати УПЦ МП у користуванні культовими будівлями та іншим майном, що є державною власністю.

"Приймаючи до уваги викладене, а також ч. 11 ст. 137 ГПК України суд відмовляє у задоволенні заяви Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври/Чоловічого монастиря/Української Православної Церкви про забезпечення позову у межах справи №910/4552/23", - зазначено в ухвалі суду.

Ця ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена.

Національний заповідник “Києво-Печерська лавра” оголосив про розірвання договору оренди з УПЦ МП з 29 березня ще 10 березня.

Як повідомляли “Ми-Україна”, УПЦ МП подала позов до Господарського суду Києва через припинення договору оренди з Києво-Печерською лаврою.  Представники церкви мають намір залишатися у Лаврі до закінчення розгляду справи. 

Нагадаємо, Національна поліція України розпочала кримінальне провадження за фактом нападу на журналістів у Києво-Печерській лаврі. Один зі священників у Києво-Печерській лаврі штовхнув кореспондентку Суспільного, а потім пошкодив техніку оператора.

Головне