Ситуації з літаком та обміном: Зеленський викликав Умєрова, Залужного, Шапталу, Буданова та Малюка

Ситуації з літаком та обміном: Зеленський викликав Умєрова, Залужного, Шапталу, Буданова та Малюка

Президент України Володимир Зеленський у середу, 24 січня, викликав міністра оборони Рустема Умєрова, головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, начальника Генерального штабу Збройних сил України Сергія Шапталу, очільника Головного управління розвідки Кирила Буданова та главу Служби безпеки України Василя Малюка.

Про це глава держави у своєму щоденному зверненні в Telegram-каналі. За його словами, він заслухав доповіді очільників відомств щодо ситуації з літаком Іл-76, який напередодні впав у Бєлгородській області, та обміном військовополоненими, який так і не відбувся.

Зеленський також нагадав, що це був 700-й день повномасштабного російського вторгнення, який став дуже складним.

"Очевидно, що росіяни граються із життями українських полонених, із почуттями рідних та з емоціями нашого суспільства", - прокоментував президент ситуацію з обміном.

Він також підкреслив, що необхідно встановити всі чіткі факти "настільки, наскільки це можливо", враховуючи, що російський військовий літак впав на території російської федерації, тобто поза нашим контролем. Як зазначив Зеленський, факти - це наразі головне.

"Заслухав Головкома та Генштаб щодо застосування Повітряних сил. ГУР займається зʼясуванням долі всіх полонених. Служба безпеки України розслідує всі обставини. І я дав доручення міністру закордонних справ України поінформувати партнерів щодо наявних даних в України", - розповів глава держави.

У зв'язку з ситуацією Україна буде наполягати на міжнародному розслідуванні, додав Володимир Зеленський.

,

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, американська сторона станом на зараз не має інформації, яка могла б підтвердити, що в російському військово-транспортному літаку Іл-76.

Головне