Сі Цзіньпін поговорить з Зеленським після поїздки в гості до Путіна, - WSJ

Сі Цзіньпін поговорить з Зеленським після поїздки в гості до Путіна, - WSJ

Глава КНР Сі Цзіньпін планує цього місяця провести зустріч з Президентом України Володимиром Зеленським в онлайн-форматі. Ймовірно, віртуальна зустріч глав держав відбудеться після того, як китайський лідер відвідає Москву, пише The Wall Stret Journal. 

Співрозмовник видання зазначили, що зустрічі з Путіним та Зеленським свідчать про намір Сі відігравати більш активну роль в якості посередника для припинення війни. 

Джерела WSJ додали, що китайський лідер розглядає можливість відвідання кількох країн Європи в рамках поїздки до росії. Водночас вони наголошують, що остаточний маршрут очільника КНР ще не затверджено. 

“Пряма розмова з Зеленським, якщо вона відбудеться, стане значним кроком у спробах Пекіна зіграти роль миротворця в Україні, яку Європа сприймає скептично. Це також зміцнить репутацію Пекіна як глобального впливового посередника після того, як минулого тижня він сприяв несподіваному дипломатичному прориву між Саудівською Аравією та Іраном”, - пише видання. 

Нагадаємо, раніше цього дня Reuters дізналось про плани Сі наступного місяця здійснити візит до росії для зустрічі з російським колегою Путіним. В цілому обидва лідери особисто зустрічались 39 разів. У лютому 2022 року – за декілька тижнів до початку повномасштабної війни – КНР та рф уклали “безмежне” партнерство.

Як відомо, 24 лютого Зеленський заявив, що хотів би зустрітися з Сі ЦзіньпіномУ Китаї на його ідею відреагували розпливчасто.

Як писав "Ми-Україна" раніше, у Франції шостий день поспіль страйкують працівники нафтопереробної галузі. Протести, які вони влаштували проти пенсійної реформи французького лідера Еммануель Макрона, блокують поставки палива з місцевих нафтопереробних заводів (НПЗ).

Головне