рф має виплатити майже $500 млрд Україні за завдані збитки, - заява G7

рф має виплатити майже $500 млрд Україні за завдані збитки, - заява G7

Провідні світові держави об'єдналися у вимозі до російської федерації виплатити суму у 486 мільярдів доларів на відшкодування збитків, завданих українській стороні внаслідок широкомасштабного вторгнення. Про це йдеться у спільній заяві лідерів країн "Великої сімки".

Керівники G7 чітко заявили, що заморожені російські активи залишатимуться під арештом доки Москва не припинить воєнні дії проти України та не виконає свої фінансові зобов'язання перед Києвом у повному обсязі. У протилежному випадку ці кошти будуть конфісковані та передані на відбудову зруйнованої російською агресією української інфраструктури.

Саме 486 мільярдів доларів знадобиться на відновлення України за оцінкою Всесвітнього банку. 

До того ж країни G7 пообіцяли чинити "істотний тиск" на доходи Кремля від експорту енергоносіїв та сировинних товарів. Такий крок має на меті підірвати фінансову спроможність рф продовжувати широкомасштабну агресію проти України.

Крім того, "Велика сімка" офіційно підтвердила наміри виділити Києву кредитні кошти в розмірі 50 мільярдів доларів до кінця 2024 року. Важливо, що ці кредити будуть погашатися з доходів від заморожених російських активів.

Як писав "Ми-Україна" раніше, міністр фінансів Сергій Марченко розповів, що перед виділенням 50 мільярдів доларів фінансової допомоги від країн клубу "Великої сімки" Україна висунула низку важливих вимог. Серед них - кошти мають надійти на рахунки саме до кінця поточного року, ці гроші мають носити "безумовний характер".

Головне

Ірина Фаріон померла в лікарні Львова після скоєного на неї замаху. Про це повідомили в пресслужбі Першого медичного обʼєднання Львова, передає кореспондентка телеканалу "Ми-Україна" Олександра Стасишин.