Резніков розповів, коли Україна може отримати перші сучасні винищувачі від Заходу

Резніков розповів, коли Україна може отримати перші сучасні винищувачі від Заходу

Україна може отримати та взяти на озброєння західні винищувачі від партнерів не раніше Нового року.

Про це заявив голова Міністерства оборони України Олексій Резніков в інтерв'ю "Настоящее время".

"Не раніше (Нового року - ред.). І це символічно. Тому що я на торішні Різдво та Новий рік записав звернення до Санта Клауса, де я прошу допомогу в інтересах дітей України, щоб вони могли вчитися, ходити до шкіл і садки. Я попросив певні речі у Санти: артилерію, снаряди, танки тощо", - розповів глава Міноборони.

Резніков зазначив, що в листі до Санта Клауса він також намалював маленький літачок. Тому, як уточнив глава оборонного відомства, було б логічно, щоб хоча б до Нового року "перший F-16 таки злетів".

Нагадаємо, американський виробник винищувачів F-16 “Lockheed Martin” готовий навчати українських пілотів та допомагати в обслуговуванні літаків. За словами операційного директора Lockheed Martin Френка Сент-Джона, будь-яке рішення щодо участі Lockheed Martin у навчанні українців ухвалюватиметься лише після обговорення між Україною, США та іншими західними союзниками.

Він також відзначив “неймовірну здатність” українських військових до опанування західних систем озброєнь.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, Данія готова надати Україні винищувачі F-16. За словами в.о. міністра оборони Данії Троельса Лунда Поульсена, умовою передачі Україні винищувачів є відповідне рішення Сполучених Штатів Америки.

Як відомо, раніше Поульсен заявив, що Данія не ухвалила рішення про передачу Україні винищувачів.

Головне