Палата представників США відправила у відставку спікера Маккарті

Палата представників США відправила у відставку спікера Маккарті

Палата представників США відправила у відставку республіканця Кевіна Маккарті з посади спікера. "За" проголосували 216 осіб, серед них - вісім республіканців.

Про це повідомило видання The Guardian. При цьому "проти" відставки спікера проголосувало 210 осіб.

Маккарті став першим в історії Сполучених Штатів спікером Палати представників, який був вимушений піти зі своєї посади. Востаннє подібне голосування за зняття спікера Палати з посади відбувалося 110 років тому.

Пропозицію звільнити спікера з посади висунув представник Республіканської партії Метт Гетц. Він зазначив, що Кевін Маккарті пішов на компроміс із демократами та забезпечив ухвалення 45-денного бюджету. Це необхідно було для уникнення шатдауну. Крім того, Гетц звинуватив спікера в тому, що той начебто погодив із президентом Джо Байденом "таємну угоду" щодо фінансування України.

Свою посаду Маккарті обіймав з січня цього року. Наразі тимчасово виконувати обов’язки спікера нижньої палати Конгресу буде республіканець Патрік МакГенрі.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, у Сполучених Штатах до кінця року може виникнути загроза ще одного “шатдауну”. Таку думку висловив політичний аналітик Андрій Вігірінський.

Головне