Нобелівську премію з економіки отримала американка Клаудія Голдін

Нобелівську премію з економіки отримала американка Клаудія Голдін

Лауреатом Нобелівської премії з економіки у 2023 році стала американка, професор Гарвардського університету Клаудія Голдін. Про це повідомила пресслужба Фонду Нобеля. Про це повідомляє пресслужба Фонду Нобеля.

Відомо, що нагороду вона отримала “за вдосконалення нашого розуміння результатів ринку праці жінок”.

Голдін представила перший вичерпний звіт про заробітки жінок та їхню участь на ринку праці протягом століть.

“Розуміння ролі жінки в праці є важливим для суспільства. Завдяки новаторському дослідженню Клаудії Голдін ми тепер знаємо набагато більше про чинники, що лежать в основі, і про те, які бар’єри, можливо, потрібно буде усунути в майбутньому”, - зазначив голова комітету з премії з економічних наук Якоб Свенссон.

Варто зауважити, що американська економістка стала третьою жінкою-лауреаткою Нобелівської премії з економіки за всю історії її вречення.

Нагадаємо, що оголошені імена лауреатів Нобелівської премії з фізіології та медицини 2023 року. Ними стали Каталін Каріко та Дрю Вайсман, розроблені ними технології лягли в основу створення мРНК-вакцин проти коронавірусу.

Як повідомляли "Ми-Україна", Нобелівську премію миру отримала іранська правозахисниця Наргес Мохамаді. Про це повідомили у пресслужбі Фонду Нобеля.

Головне