Напад на журналістів у Києво-Печерській лаврі: поліція відкрила кримінальне провадження

Напад на журналістів у Києво-Печерській лаврі: поліція відкрила кримінальне провадження

Національна поліція України розпочала кримінальне провадження за фактом нападу на журналістів у Києво-Печерській лаврі. Про це повідомили у прес-службі Нацполіції.

У правоохоронних органах наголосили, що у четвер, 30 березня, священнослужитель УПЦ МП здійснив напад на журналістів, що працювали у Лаврі.

"До Печерського управління поліції звернулись представники засобів масової інформації із заявою щодо перешкоджання законній професійній діяльності журналістів. Заявники повідомили, що під час зйомки сюжету один із священнослужителів Києво-Печерської лаври пошкодив обладнання оператора. Відео цього інциденту також опублікували телеграм-канали", - йдеться у повідомленні.

За цим фактом розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 171 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів). Санкція статті передбачає штраф до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років. Наразі триває досудове розслідування у цій справі.

Нагадаємо, після ранкової служби 30 березня один зі священників у Києво-Печерській лаврі заважав працювати знімальній групі Суспільного. Спочатку він штовхнув кореспондентку, а потім пошкодив техніку оператора.

Як повідомлялди "Ми-Україна", УПЦ МП подала позов до Господарського суду Києва через припинення договору оренди з Києво-Печерською лаврою.  Представники церкви мають намір залишатися у Лаврі до закінчення розгляду справи. 

Комісія з приймання-передачі державного майна Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” не змогла розпочати роботу у четвер, 30 березня, як було заплановано через фізичні перешкоди з боку УПЦ МП.

Головне