Попри публічне загострення у відносинах між Києвом і Варшавою, дипломатичні контакти між сторонами не припинялися. Україна постійно підтримує зв'язок з польськими колегами та працює над врегулюванням ситуації, наголосив речник МЗС Георгій Тихий.
"Ми, як МЗС і загалом дипломатична команда президента України, підтримуємо постійний зв'язок з польськими колегами. Я розумію, що люди бачать яскраві, м'яко кажучи, заголовки кожного дня, перекидання якимись заявами, але можу запевнити, що паралельно з цією публічною стороною питання йде спокійна дипломатична робота", - пояснив він в ефірі телемарафону "Єдині новини".
Речник наголосив, що саме для таких випадків і працює дипломатія, "це задача дипломатів - регулювати такі кризові ситуації.
Тихий також закликав українців не ототожнювати нинішню позицію президента Польщі Кароля Навроцького з позицією всієї держави чи польського суспільства.
"Не треба забувати, що все-таки Україна та Польща є союзниками. На сьогоднішній день у нас є спільний ворог Москва, як і багато століть перед тим, ворог, який становить екзистенційну загрозу і для українського, і для польського народів, і на цьому тлі мати суперечності між союзниками просто неправильно. Тим більше, що дійсно, що це йдеться про насамперед позицію президента Польщі. Не треба ототожнювати її ані з позицією Польщі загалом, ані з позицію польського суспільства", - наголосив він
В МЗС також нагадали про підтримку, яку поляки надавали Україні, та запевнили, що Київ налаштований на діалог навіть щодо складних історичних питань.
"Ми працюємо над тим, щоб все-таки ці гострі кути і емоції стишувати. Українська позиція дуже виважена - ми за діалог, в тому числі і щодо складних питань історичного минулого. Ми не ховаємося від цього діалогу і готові говорити. Більше того, за попередні півтора року була зроблена колосальна кількість зусиль для того, щоб усі ці питання врегулювати: розблокували пошуково-ексгумаційні роботи, розблокували роботу Конгресу істориків. Міністри Сибіга і Сікорський разом налагодили цей діалог і ми хотіли би повернути його на рівень істориків, фахівців, щоб не політики займалися історичними питаннями. Це нікому не потрібно зараз", - підсумував Тихий.
Як писав "Ми-Україна" раніше, 19 червня Навроцький позбавив Зеленського найвищої нагороди Польщі - Ордена Білого Орла.