Місто дало дозвіл на знос 200-річного будинку на Подолі в Києві, - заступниця голови комісії КМР

Місто дало дозвіл на знос 200-річного будинку на Подолі в Києві, - заступниця голови комісії КМР

На знесення 200-річної садиби на Подолі міська влада дозвіл дала. Про це в ефірі "Ми-Україна" заявила депутатка Київської міської ради Ксенія Семенова, тим самими спростовуючи слова столичного мера Віталія Кличка.

За її словами, Департамент містобудування та архітектури КМДА дав дозвіл на знесення цієї будівлі. А бізнес-партнер в цьому проєкті - нардеп від фракції ЄС Сергій Алєксєєв, який є керівником фан-клубу братів Кличків.

"Те, що Мінкульт близько пів року тому дав йому дозвіл не свідчить про те, що знесення було законним. Це вже питання до Мінкульту, наскільки законним був цей дозвіл, тому що будівлі, якій 200 років, абсолютно очевидно за законом та за конституцією України мав бути наданий статус. Щобільше, у 2021 році було розпорядження, що Департамент повинен цій будівлі надати статус, було дослідження старовинних будівель Подолу і прямо було розпорядження Департаменту охорони культурної спадщини. Відомство облікову документацію не розробило, будівлю в реєстр не внесло. Далі Департамент містобудування архітектури КМДА дає дозвіл на знесення і далі ми бачимо заяву мера, що місто ніяких дозволів не давало. Місто це дозволило, мер це дозволив - це люди, які з ним пов'язані. Як можна казати, що "ми не знаємо" і "це сталося випадково?", - говорить Семенова.

За її словами, в цілому від початку російського повномасштабного вторгнення руйнування історичного Києва не зупинились. Вона заявила, що "мер та його політична сила заплющують на це очі", в столиці відсутня "стратегія збереження культурної спадщини".

Як писав "Ми-Україна" раніше, в Австрії 12 серпня вранці перекинувся мікроавтобус з українцями. Внаслідок ДТП загинуло четверо людей, серед них двоє дітей.

Головне