Лі Шанфу став головою Міноборони Китаю: чого очікувати Україні і світу

Лі Шанфу став головою Міноборони Китаю: чого очікувати Україні і світу

Китай у війні росії проти України. Сі Цзіньпін незабаром може поспілкуватися із Зеленським. Принаймні, до таких перемовин закликають у США. Вашингтон вже звертався до Пекіна з проханням про такі переговори у приватному та публічному форматі.

Тож чого очікувати від КНР - розбирався "Ми-Україна".

Лі Шанфу - йому 65, він аерокосмічний інженер і генерал. У минулому ще і директор спецагенства, що для китайської армії закуповували зброю.

У 2018 році США додали Лі до санкційного списку за участь у транзакціях з особами, пов’язаними з оборонними чи розвідувальними секторами росії.

"Враховуючи його великий досвід технологічного переозброєння китайської армії, можливо вони будуть переводити армію Китаю на більш високий технологічний рівень", - сказав політолог Олексій Буряченко.

Експерти кажуть, що ця персона нічого доброго для України не принесе. Так КНР стає на крок ближче до передачі зброї чи комплектуючих до неї росії.

Чого хоче Сі Цзіньпін від зустрічі з Путіним?

Градус напруги на міжнародній арені підігрівають і плани китайського лідера Сі Цзіньпіна зустрітися з Володимиром Путіним. Після той хоче ще і з Зеленським поговорити по відеозв’язку. Щоправда, офіційних підтверджень жодного з цих планів поки немає. А от вже офіційно, що з китайським лідером хоче поговорити і Байден.

"Китай з його потенціалом, якщо він підключиться на допомогу росії, війна може затягнутися не на один чи два роки, а на 5-10 років до повного виснаження ресурсів сторін. Або Китай навпаки зможе посадити за стіл переговорів і фактично змусити нас обміняти території на мир", - висловився дипломат, міжнародний експерт Руслан Осипенко.

Утім саме посередником Китаю у перемовинах щодо війни бути не може. Так зазначають у Єврокомісії, бо КНР російську агресію не засудив.

"Коли справа стосується України і росії, Китай насправді обирає одну зі сторін. Китай відмовляється визнати, хто є агресором, а хто жертвою", - заявив речник із закордонних справ і політики безпеки Єврокомісії Петер Стано.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, рф збила американський безпілотник за 120 км від Криму.

Головне