Хабар біткойнами в $50 000: нардепа викрили під час спроби підкупу топпосадовця

Хабар біткойнами в $50 000: нардепа викрили під час спроби підкупу топпосадовця

Національне антикорупційне бюро України викрило чинного народного депутата на спробі підкупу топпосадовця біткойнами.

Про це повідомляє НАБУ 21 листопада.

За даними відомства, член комітету з антикорупційної політики висунув пропозицію голові Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафі Найєму отримати неправомірну вигоду у вигляді 50 000 доларів США в криптовалюті Bitcoin.

У відповідь на це народний депутат просив підтримати його у отриманні коштів із фонду ліквідації наслідків збройної агресії росії для ремонту об’єкта інфраструктури, який знаходиться під його контролем.

Після того, як кошти були виділені з фонду, перший транш неправомірної вигоди в розмірі 10 000 доларів США надійшов на криптогаманець викривача-топпосадовця.

В НАБУ зауважили, що це стало першим випадком задокументованої неправомірної вигоди у криптовалюті в історії антикорупційних органів. Спеціалізована антикорупційна прокуратура вже оголосила про підозру народному депутатові.

photo_2023-11-21_11-35-04.jpg (152 KB)

photo_2023-11-21_11-35-06.jpg (83 KB)

Нагадаємо, співробітники СБУ у Чернівецькій області затримали злочинну групу, яка отримувала понад 100 000 доларів щомісяця, організовуючи виїзд за кордон ухильників від призову до армії.

Угруповання, яке використовувало незаконні маршрути, пропонувало "гарантований захист" та консультування щодо нелегального перетину кордону. Організатор обіцяв своїм клієнтам "захист" від правосуддя, якщо їх затримають під час нелегального перетину кордону.

Вартість "послуг" оцінювали від трьох до п'яти тисяч доларів США залежно від терміновості виїзду.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Сили оборони ліквідували 339 окупантів за добу на Таврійському напрямку.

Головне